Proč není solární panel nastaven na vrcholu auta

Proč není solární panel umístěn na horní straně vozu?

Sluneční energie je ideálním zdrojem energie a lidé ji nikdy nezastavili. Použití sluneční energie je v dnešní době všude. Solární ohřívače vody, nabíječky solárních baterií, sponky na vlasy apod.


solar panel


Automobily byly v posledních letech velmi rychle se rozvíjejícím průmyslem v Číně. Automobily potřebují ropu a ropa je neobnovitelný zdroj. Proto každý má tušení, že není velmi vhodné instalovat solární panely v horní části vozu, aby zajistil dodávku elektřiny pro automobil, čímž šetří energii a snižuje znečištění.

Nízká míra konverze a nedostatečný výkon

V dnešní době má nejmodernější technologie výroby tenkého filmu GaAs s tisíci přímého slunečního záření ideální konverzní poměr 31,6% a skutečný přepočítací koeficient je asi 20%. Podle automobilového solárního panelu o rozloze 6 metrů čtverečních je počasí v pořádku, podle sluneční energie 1KW / m2, denní doba expozice 5H, asi 6 stupňů energie. Současné elektrické vozidlo spotřebuje 15 stupňů elektrické energie na 100 kilometrů. Můžete provozovat až 40 kilometrů denně.


solar panel2


Vypočítává se podle nejvyšších standardů a polovina skutečné plochy osvětlení solárních panelů je dobrá. Přidáním temných mraků, které projíždějí, je polovina energie téměř stejná, což snižuje konverzní poměr a data nejsou k dispozici po dobu 10 kilometrů. Zjevně není dostatek energie.

Drahá, nízká cena

Tenký film solárních článků, každý čtvereční metr, výkon kolem 175W, hmotnost 3,5kg, cena 1395RMB, celé auto je 6m2, potřebuje 8370 juanů a zároveň zvyšuje hmotnost vozidla o nejméně 21KG. Je to 10 kilometrů denně. Není to tak dobré, jako nákup některých lithiových baterií je nákladově efektivní, cena je opravdu nízká.

Náklady na údržbu jsou vysoké, což ovlivňuje bezpečnost celého vozidla

Arsenid galliového akumulátoru má vlastnosti plasticity, dlouhou životnost a opravitelnost. Výrobní náklady však byly vysoké a je obtížné je popularizovat. Křivky vozu jsou nevyhnutelné a náklady na opravy solárních panelů jsou vysoké. Údržba po instalaci není na místě, snadno padne, což ovlivňuje bezpečnost jízdy


solar panel1


Neviditelné znečištění, gálie je těžký kov

Samotná solární energie není znečišťující a proces produkce energie použitého fólie arsenidu galia není také znečišťující. Hotový arsenid gallia je také netoxický, ale arzen se v syntetickém procesu je vysoce toxický a gálie je také těžký kov. Vzdálenost je každý den tak blízko, neexistuje žádné skryté znečištění. Poškozené solární panely nemají možnosti recyklace a jsou nevyhnutelně kontaminovány.

V současné době je kapacita solárních článků omezená, výstupní výkon je nestabilní a počasí se používá k uspokojení požadavků na život. Proto nebudou solární panely instalovány na vrcholu populárního automobilu.

Technologie solárních článků také neustále vyvíjí. Jednoho dne budeme řídit přírodní sluneční auta a cestovat tisíce kilometrů.

Yangtze Solar Power Co, Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Přidat: č.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR Čína

No.3, Huaxing Road, Jintan, Jiangsu PR Čína