Jaká je role solárních invertorů?

Jaká je role solárních invertorů?

Solární invertor má nejen funkci přímé přeměny střídavého proudu, ale také funkci maximálního omezení funkce solárního článku a funkce údržby systému. Přechod na aktivní a vypínací funkci, funkci sledování maximálního výkonu, funkci nezávislého provozu (pro systém připojený do sítě), funkci aktivního nastavení napětí (pro systém připojený do sítě), funkci detekce stejnosměrného proudu (pro systém připojený do sítě) ), Funkce detekce uzemnění DC (pro systémy připojené k síti). Zde je stručný úvod k aktivním a vypnutým funkcím a maximálnímu sledování výkonu.

1. Funkce aktivního provozu a vypnutí: Po ranním svítání se intenzita slunečního záření postupně zvyšuje a zvyšuje se také výkon solární baterie. Po dosažení požadovaného výkonu měniče začne střídač aktivně pracovat. Po vstupu do provozu se střídač bude vždy dívat na výstup modulu solárních článků a pouze pokud je výstupní výkon modulu solárních článků větší než výstupní výkon požadovaný invertorovou úlohou, bude střídač pokračovat v činnosti ; Střídač může pracovat i v deštivých dnech. Když se výkon modulu solárních článků zmenší a výstup invertoru se přiblíží 0, střídač vytvoří pohotovostní režim.

2. Funkce řízení maximálního sledování výkonu: Výkon modulu solárních článků se mění podle intenzity slunečního záření a teploty samotného modulu solárních článků (teplota čipu). Navíc, protože modul solárních článků má charakteristiku, že se napětí zvyšuje se zvyšujícím se proudem, existuje optimální bod úlohy pro získání maximálního výkonu. Intenzita slunečního záření se mění a mění se také zřejmý nejlepší úkol. S ohledem na tyto změny je úloha modulu solárních článků vždy v bodě maximálního výkonu a systém vždy získává maximální výkon z modulu solárních článků. Tento ovládací prvek je ovládací prvek maximálního výkonu. Nejdůležitější vlastností střídačů pro solární systémy je zahrnutí sledování maximálního výkonu (MPPT).


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

No.29, xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR Čína