Co je princip výroby solárních panelů

Jaký je princip výroby elektrické energie ze solárních panelů

Sluneční světlo svítí na spojnici pn polovodiče, čímž vznikne nový pár otvorů a elektronů. Pod působením elektrického pole pn junkce proudí díry z oblasti p do n oblasti a elektrony proudí z n oblasti do oblasti p. Po zapnutí obvodu se vytvoří proud. To je princip fungování fotovoltaického efektu solárních článků.

generování sluneční energie

Výroba solární energie Existují dva způsoby generování elektrické energie ze solárních panelů . Jedním z nich je metoda přepočtu světlo-teplo-elektrická energie a druhá metoda přímého přeměny světla a elektrické energie.

(1) Metoda přeměny světlo-teplo-elektrická energie generuje elektřinu využitím tepelné energie generované slunečním zářením. Obecně platí, že solární kolektor přeměňuje absorbovanou tepelnou energii na páru pracovní tekutiny a poté pohání turbínu k výrobě elektřiny. Dřívější proces je proces fototepelní přeměny; posledně jmenovaný proces je tepelně-elektrický proces přeměny.

(2) Optická elektrická přímé přeměna je použití fotoelektrického efektu, sluneční záření může být přímo přeměněno na elektrickou energii, lehká elektrická konverze základního zařízení je solární článek. Solární článek je zařízení, které díky fotovoltaickému efektu přeměňuje solární energii přímo na elektrickou energii. Jedná se o polovodičovou fotodiódu. Když slunce svítí na fotodiodě, fotodióda změní světelnou energii slunce na elektřinu. Aktuální. Pokud je řada baterií zapojených sériově nebo paralelně, mohou se stát solárními články s relativně velkým výkonem.

Yangtze Solar Power Co, Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-188 5826 1705

Fax: 0086-551-64437729

Web: www.yangtze-power.com

Přidat: No.72 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR Čína

No.3, Huaxing Road, Jintan, Jiangsu PR Čína