Jaký je rozdíl mezi monokrystalickými a polykrystalickými solárními panely

Jaký je rozdíl mezi monokrystalickými a polykrystalickými solárními panely

Rozdíl mezimonokrystalická deskamateriál a polykrystalický deskový materiál:

Polykrystalický křemík a monokrystalický křemík jsou dvě různé látky. Polykrystalický křemík je chemický termín běžně známý jako sklo. Vysoce čistý polykrystalický křemíkový materiál je vysoce čisté sklo. Monokrystalický křemík je surovinou pro solární fotovoltaické články a také materiálem pro polovodičové čipy. Surovin křemíkové rudy pro výrobu monokrystalického křemíku je málo a výrobní proces je komplikovaný, takže produkce je nízká a cena je vysoká.

Jednoduše řečeno, rozdíl mezi monokrystalickým křemíkem a polykrystalickým křemíkem spočívá v jejich uspořádání atomové struktury. Monokrystaly jsou uspořádány a polykrystalický je neuspořádaný. To je určováno hlavně jejich technologií zpracování. Polykrystalický se většinou vyrábí litím. „Je nalít křemíkový materiál přímo do hrnce, aby se roztavil a tvaroval, a jediný krystal používá metodu Siemens ke zlepšení Czochralského, proces Czochralski je procesem reorganizace atomové struktury. Pro naše pouhé oči vypadá povrch monokrystalického křemíku stejně a povrch polykrystalického křemíku vypadá, že je v něm spousta rozbitého skla, které svítí.

Monokrystalické solární panely: žádný vzor, ​​tmavě modrý, téměř černý po zabalení.

Polykrystalické solární panely: Existují vzory, polykrystalické a barevné a polykrystalické s méně barvami, jako je krystalický vzor sněhové vločky na plechu ze sněhového železa, světle modrý.

Amorfní solární panely: většinou skleněné, hnědé a hnědé