Jaké jsou klasifikace materiálů pro solární panely?

Jaké jsou materiálové klasifikace solárních panelů?


V současné době jsou krystalické materiály z křemíku (včetně polykrystalického křemíku a monokrystalu křemíku) nejdůležitějšími fotovoltaickými materiály a jejich podíl na trhu je více než 90% a stále je hlavním materiálem pro solární články po dlouhou dobu v budoucnosti . Technologie výroby polysilikonových materiálů je již dlouho v rukou 10 továren 7 společností ve třech zemích včetně Spojených států, Japonska a Německa, které tvoří technickou blokádu a tržní monopol.


Poptávka po polysilicon je hlavně od polovodičů a solárních článků. Podle různých požadavků na čistotu se dělí na elektronickou a solární. Mezi nimi, pro elektronický stupeň polysilicon představoval asi 55%, solární polysilicon představoval 45%, s rychlým rozvojem fotovoltaického průmyslu, rychlost růstu poptávky solárních článků po polysilicon je vyšší než vývoj polovodičového polysilicon, to je Očekává se, že do roku 2008 bude poptávka po solárním polysilikonu převyšovat polysilikon elektronické kvality.


V roce 1994 činil celkový výkon solárních článků na světě pouze 69 MW, v roce 2004 to bylo téměř 1200 MW, což se za 10 let zvýšilo 17krát. Odborníci předpovídají, že solární fotovoltaický průmysl překoná jadernou energii jako jeden z nejdůležitějších základních zdrojů energie v první polovině 21. století.


Krystalické křemíkové panely: polykrystalické křemíkové solární články, monokrystalické křemíkové solární články.


Amorfní křemíkové panely: tenkovrstvé solární články, organické solární články.


Panel s chemickými barvivy: Solární článek citlivý na barvivo.


Flexibilní solární článek Vícekomponentní solární článek označuje solární článek, který není vyroben z jednosložkového polovodičového materiálu.


Existuje mnoho různých výzkumů v různých zemích, z nichž většina dosud nebyla industrializována, zejména v následujících kategoriích:


a) solární článek na sulfid kadmia


b) solární články s arsenidem galia


c) Solární články s selenidem měďnatého india (nové vícepásmové spádové gradienty Cu (In, Ga) Se2 tenkovrstvé solární články)

Cu (In, Ga) Se2 je druh materiálu absorbujícího sluneční záření s vynikajícím výkonem. Má vícevrstvý polovodičový materiál s gradientem energetické pásmové mezery (rozdíl energetické úrovně mezi vodivým pásmem a valenčním pásmem), který může rozšířit rozsah spektra sluneční absorpce a zlepšit fotoelektrickou konverzi. účinnost. Na základě toho lze navrhnout tenkovrstvý solární článek s výrazně vyšší účinností fotoelektrické přeměny než silikonový tenkovrstvý solární článek. Fotoelektrický konverzní poměr, který lze dosáhnout, je 18%. Kromě toho nebylo zjištěno, že by takové tenkovrstvé solární články měly vlivem optického záření účinek degradace výkonu (SWE) a jejich účinnost fotoelektrické přeměny je zlepšena asi o 50 až 75 než účinnost komerčních tenkovrstvých solárních panelů . %, což je na světě nejvyšší úroveň účinnosti fotoelektrické přeměny v tenkovrstvých solárních článcích. Flexibilní tenkovrstvé solární články se liší od klasických solárních článků.


Konvenční solární články jsou obecně konstruovány z EVA materiálů a buněčných listů uprostřed dvou vrstev skla. Takové součásti jsou těžké a vyžadují montážní konzolu a není snadné se s nimi pohybovat.


Flexibilní tenkovrstvý solární článek nemusí používat skleněnou zadní desku a krycí desku a hmotnost je o 80% lehčí než modul dvojitých skleněných solárních článků. Flexibilní kus baterie pomocí zadní desky z PVC a filmového krytu ETFE lze ohýbat rovnoměrně a snadno se přenáší. Pro instalaci nejsou zapotřebí žádné zvláštní držáky, které lze snadno namontovat na střechu a na horní část stanu.


Nevýhodou je to, že účinnost přeměny fotoelektriky je nižší než účinnost konvenčních krystalických křemíkových složek.


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Co je aplikace: 0086-188 5826 1705

Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

No.29, xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR Čína