Trina Solar oznamuje novou účinnost záznamu o 21,25% pro polykrystalickou solární buňku

Společnost Trina Solar Limited dnes oznámila, že její státní klíčová laboratoř PV vědy a techniky v Číně nastavila nový světový rekord pro vysoce účinnou solární buňku typu multi-krystalický křemík (mc-Si) typu p.
Rekordovaná víceprystalická křemíková sluneční buňka typu p byla vyrobena z kvalitního substrátu mc-Si s procesem, který integruje pokročilé technologie Honey Plus včetně pasivace na zadní ploše a místního pole na zadní ploše. Solární článek o rozměrech 156 × 156 mm2 dosáhl efektivity celkové plochy 21,25%. Tento výsledek byl nezávisle potvrzen společností Fraunhofer ISE CalLab v Německu.
"Jsme velmi potěšeni, že oznamujeme nové výsledky efektivnosti dosažené našimi vědci a výzkumnými pracovníky ve státních klíčových laboratořích PV vědy a techniky. Podle našeho nejlepšího vědomí je to poprvé, co se mnohokrystalická křemíková sluneční buňka byl schopen dosáhnout účinnosti konverze nad 21%, "uvedl Dr. Pierre Verlinden, viceprezident a vedoucí vědec společnosti Trina Solar. "Tento vzrušující výsledek ukazuje, že vývojová cesta směrem k vyšší efektivitě je i nadále jasná, a to i pro křemík. Naším cílem je neustále integrovat inovativní technologický vývoj, abychom zvýšili efektivitu a snížili náklady na naše fotovoltaické výrobky. naše vedení ve fotovoltaickém průmyslu a umožňují nám i nadále poskytovat cenově dostupnou solární energii světu. "