Tajemství solárních panelů k oddálení stárnutí.

Takzvaný Foto útlum odkazuje na jevu, že moc solární je snížena v důsledku ozařování slunečního světla. Fotovoltaické útlum solárních panelů fotovoltaických modulů lze rozdělit na dvě fáze: počáteční photoinduced útlum a stárnutí útlum.
Útlum počáteční photoinduced

Počáteční photoinduced útlumu, to znamená, výstupní výkon modulu fotovoltaický solární panel výrazně snížila během prvních několika dnů užívání, ale pak stabilizován. Hlavním důvodem tohoto jevu je, že komplex bóru kyslík v typ P (bór dopoval) krystalický křemík oplatky snižuje životnost nosiče menšiny.

Změnou typu P příměsi, nahraďte boru plodin může účinně snížit fotoindukované útlum; nebo předem svítící buňky, tak, aby počáteční útlum fotoindukované pamětové buňky dochází dříve, než se vyrábí komponenty a počáteční fotoindukované útlum fotovoltaický modul, který lze ovládat malého rozsahu, zatímco také zlepšení stability výstup součásti. Fotoindukované útlum souvisí více buněk výrobců. Význam pro výrobců součástek, je výběr vysoce kvalitních buněk snížit účinky fotoindukované útlum.
2. stárnutí úpadek

Stárnoucí úpadek odkazuje na extrémně pomalé vybitý, dochází při dlouhodobém užívání, což souvisí s pomalý rozpad baterie a k degradaci výkonu obalový materiál. Mezi nimi ozařování ultrafialovým světlem je hlavní příčinou degradace hlavních vlastností materiálu součásti. Dlouhodobé vystavení ultrafialovému záření způsobuje stárnutí a žloutnutí Evy a backsheet (TPE struktura), následek snížení propustnost světla modulu, což vede ke snížení výkonu. To vyžaduje výrobci součástek přísně kontrolovat výběr EVA a propojovací rozhraní. Vybrané materiály musí být vynikající v stárnutí odpor ke snížení komponenty moc útlum způsobené stárnutím pomocných materiálů.