Sluneční energie je pravděpodobné, že dojde ke zvýšení ceny stříbra kolem roku

Nové Dillí: Očekává se, že obchodníci budou tento rok zasáhnout 40 000 až 41 000 rupií na kilogram, protože poptávka po solárních panelech a elektrických vozidlech stále roste. Na konci roku 2017 je cena fyzického kovu na spotovém trhu 39 237 rupií na kilogram.


"V posledních několika letech stříbrná poptávka rostla, cena rostla, poptávka pochází hlavně ze solárních panelů a výrobce elektrických automobilů. Očekáváme, že stříbrné ceny budou tento rok vzrůst, výkupní ceny MCX nebo tržní ceny subjektů pravděpodobně budou v červenci až srpnu , zasáhla 40000-41000 rupií ($ / kg), řekl viceprezident Angel Commodities Anuj Gupta.

Na domácím trhu zůstaly stříbrné ceny volatilní v roce 2017, na vrcholu 43,990 rupií na tunu a ceně skalního dna 35,460 rupií na kilogram. Podle agentury Thomson Reuters GFMS se stříbrná poptávka po solárních fotovoltaických aplikacích zvýšila v loňském roce o 23 procent, druhý rok po sobě.


Indie je největším spotřebitelem a dovozcem stříbra s roční spotřebou 7000 tun. Množství stříbra je asi 550-600 tun za rok.


Množství stříbra použitého v solárních článcích kleslo o 5-6% ročně. Přesto 20% nárůst celkového offsetu na trhu.


Hindustan zinek vyrábí 500 tun stříbra ročně a hledá domácí trh. Sunil Duggal, generální ředitel, říká, že Indie je nyní 100% dovozcem solárních komponentů, především z Číny a Japonska.


"Do roku 2022 bude pro solární komponenty 100 megawattů slunečního výkonu a asi 4000 tun stříbra," řekl. Když vidíme možnosti růstu, společnost zvýší svou produkci na 1000 tun v příštích třech až pěti letech, uvedl Duggal. Dodal: "tato expanze bude v Indii řídit sluneční energii a poskytne tolik potřebné stříbro jako surovinu pro začínající firmy, které samostatně vyvíjejí solární panely."

ctor Indie solární konstrukce a inženýrské společnosti Gensol Anmol Singh Jaggi řekl: "spotřeba stříbra v panelu klesá a nahrazuje se mědí, avšak obrovský nárůst produkce dílů vede k vysoké spotřebě stříbra.


"Když mluvíme o modulu, nejdražší je deska," říká Mudit Jain, vedoucí manažer společnosti Bridge to India, což je firma zabývající se solárními technologiemi. "druhá nejdražší součást je stříbro, což přidává hodnotu." Jakmile se cena stříbra zvýší, lidé přecházejí na alternativy jako měď a hliník, v konečném důsledku závisí na komoditním trhu.

http://www.yangtze-power.com/