Rganické solární články: nová volba pro zelenou energii v budoucnosti

rganické solární články: nová volba pro zelenou energii v budoucnosti

Očekává se, že organické solární články budou komerčně dostupné

Mezi technologie, které lidé používají sluneční energii, jsou v současnosti široce používány solární články, tj. Zařízení, která přímo přeměňují světelnou energii na elektrickou energii pomocí „fotovoltaického efektu“ a jedna z nejslibnějších technologií.

Lidé dlouhou dobu vyráběli solární články více na základě anorganických materiálů, jako je krystalický křemík. Taková výroba baterií má však nevýhody složitého procesu, vysokých nákladů, velké spotřeby energie a silného znečištění. Můžeme najít nový typ solárních článků s nízkými náklady, vysokou účinností, flexibilitou a šetrností k životnímu prostředí k vývoji nového typu solárních článků, který je nyní cílem vědců z celého světa.

„Využití nejhojnějších uhlíkových materiálů na Zemi jako základní suroviny a získání vysoce efektivní a levné zelené energie pomocí technických prostředků má velký význam pro řešení hlavních energetických problémů, kterým lidstvo čelí.“ Chen Yongsheng představil, od sedmdesátých lét. Výzkum organické elektroniky a organických (polymerních) funkčních materiálů poskytuje příležitost k uskutečnění tohoto cíle.

Ve srovnání s anorganickými polovodičovými materiály představovanými křemíkem mají organické polovodiče řadu výhod, jako je nízká cena, rozmanitost materiálů, nastavitelné funkce a flexibilní tisková příprava. V současné době jsou displeje založené na organických světelných diodách (OLED) komerčně využívány a široce využívány v mobilních telefonech a televizních displejích.

Organický solární článek založený na organickém polymerním materiálu jako fotosenzitivní aktivní vrstvě má výhody rozmanitosti struktury materiálu, velkoplošné levné tiskové přípravy, flexibility, průsvitnosti a dokonce průhlednosti a má mnoho vynikajících vlastností, které anorganický solární článek nemá. technologie. charakteristický. Kromě toho, že se jedná o normální zařízení na výrobu energie, má velký aplikační potenciál v jiných oblastech, jako je energeticky úsporná integrace budov a nositelná zařízení, která vzbudila velký zájem o akademickou obec a průmysl.

„Zejména v posledních letech dosáhl výzkum organických solárních článků rychlého vývoje a účinnost fotoelektrické přeměny byla neustále obnovována. V současné době je vědecká obec obecně přesvědčena, že organické solární články dosáhly komerčního úsvitu.


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

No.29, xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR Čína