Vynalezl reverzní solární článek v zahraničí, který může generovat elektrický zdroj světla vyzařováním tepla z noční Země.

Vynalezl reverzní solární článek v zahraničí, který může generovat elektrický zdroj světla vyzařováním tepla z noční Země.

16. září podle zpráv zahraničních médií vědci na Stanfordské univerzitě vynalezli „reverzní solární článek“, který by mohl generovat teplo z tepla vyzařovaného ze Země v noci.


Většina solárních panelů vyrábí elektřinu ze slunce fyzickým procesem zvaným fotovoltaický efekt, který produkuje elektřinu na určitých materiálech. Vědci však vymysleli další nové zařízení, které využívá teplotní rozdíl mezi sluncem a zemí k vytvoření dostupné energie.


V noci je země teplejší než vzduch, což znamená, že Země vyzařuje teplo, což je proces známý jako chlazení na obloze. Zařízení využívá tuto výměnu teploty a převádí ji na elektrickou energii.


Ačkoli chlazení zářením oblohy produkuje mnohem méně energie než solární články přímo ze slunce, stačí rozsvítit LED žárovku. Vědci tvrdí, že to pomáhá poskytovat spolehlivou energii v oblastech mimo síť po celém světě.


Vědci poukázali na to, že zařízení pro ověřování konceptu je vyráběno z levných komoditních komponentů, které jsou na skladě, za celkovou cenu nižší než 30 USD. Skládá se z polystyrénové krabice potažené hliníkovou polyesterovou fólií s 200 mm hliníkovou deskou natřenou černě a přilepenou tak, aby fungovala jako „tepelný emitor“.


Teplo vstupuje do vzduchu ze země, vstupuje na disk malým kouskem hliníku ve spodní části krabice a poté vyzařuje teplo do vzduchu. Tento test produkuje 25 miliwattů energie na metr čtvereční, což je dost pro napájení malého LED světla.


Současně vědci tvrdí, že ve vyšších izolacích a suchších klimatických podmínkách budou moci dosáhnout výkonu 0,5 wattu na metr čtvereční disku.


Jednotka také může během dne pracovat obráceně, absorbuje sluneční světlo a generuje elektřinu z tepla ze slunce na disk. Vyrobená elektrická energie může být také použita k napájení malých senzorů ve vzdálených oblastech, jejich životnost není omezena baterií a životnost termoelektrického modulu může být prodloužena o řádovou velikost kvůli životnosti termoelektrického modulu.


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

No.29, xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR Čína