Jak se mění solární panel, když se mění slunce

Jak se mění solární panel, když se mění slunce

Slunce není vždy fixováno v určité poloze na obloze, ale kočár táhne od východu na západ a jeho horizontální poloha a výška se mění. Takže pokudsolární panelje pevná, nebude mít po většinu dne vertikální vztah se sluncem a účinnost využití sluneční energie je relativně nízká.

Pokud tedy můžeme' t změnit prostředí, mohli bychom se také změnit sami, protože slunce se odmítá zastavit, pak se pohneme. Takže vynalezl&"slunečnicový GG"; typ sluneční energie, špatně, materiál je označován jako" Kuafu honí slunce" typu sluneční energie. Nechte sluneční panel pronásledovat slunce jako malý fanoušek, vidíte, vidíte, tvář panelu se s vámi tajně otáčí.

Rychlost, jakou čelísolární panelzatáčky je ve skutečnosti rychlost, kterou se slunce otáčí. Jak je třeba hledat rychlost? Naučili jsme se fyziku, rychlost=vzdálenost (úhel) / čas. Pak použijeme tento vzorec k pohledu na rychlost slunce kolem Země.


Dovolte mi nejprve mluvit o horizontální rychlosti. Vodorovný úhel slunce během dne z východu (severovýchod, jihovýchod) - pravda jihozápad (severozápad, jihozápad) dělený délkou dne. Ve skutečnosti však&# 39 nepotřebujeme; vypočítat to, protože jsme se dozvěděli, že úhlová rychlost Země' s rotace je 15 stupňů za hodinu, takže rychlost, při které se slunce pohybuje kolem Země, je také {{4 }} stupňů za hodinu.

Nechte' mluvit o vertikální rychlosti. Svislá rychlost je vertikální změna slunce dělená délkou dne. Svislá změna Slunce je maximální výška slunce od nulových stupňů ráno a večer do poledne dne. Délka dne je délka dne. Vypočítáme výšku poledního slunce. Během letního slunovratu je výška poledního slunce v Pekingu asi 73. 5 stupňů a vertikální změna slunce je 73. 5 stupňů; v zimním slunovratu je výška poledního slunce v Pekingu asi 26. 5 stupňů a vertikální změna slunce je 26. 5 stupňů.