Kolik toho víte o nákupu solárních panelů pro RV?

Kolik toho víte o nákupu solárních panelů pro RV?

Aplikace solárních panelů je stále rozšířenější, a proto ji stále více a více milovali. Mnoho hráčů RV dospělo na základě dlouhodobých zkušeností RV k závěru, že elektrická energie na RV se stává nedostatečnou. Ano, protože dnešní technologie je vyspělá, když cestujeme, budeme mít na vozidle spoustu elektronických zařízení, což povede k tomu, že čím dál více míst bude využívat elektřinu. Nedostatek elektřiny se stal bodem bolesti pro mnoho hráčů RV. Aby se tento problém vyřešil, stále více výrobců RV začalo začlenit solární nabíjecí systémy do volitelného sloupce nákupů automobilů, což také přilákalo mnoho potenciálních kupců RV. Na konci, jak si vybrat solární panely ? Dnes s vámi bude editor Di Sheng mluvit o solárních panelech RV.

Každý ví, že solární panely jsou rozděleny na monokrystal, polykrystalický a amorfní křemík. Nyní je většina solárních panelů vyrobena hlavně z monokrystalů a polykrystalických. Je tedy lepší mít monokrystalický nebo polykrystalický solární článek?

1, role solárních panelů

Funkcí solárního panelu je přeměnit energii solárního světla na elektrickou energii a poté na výstup z baterie přivádět stejnosměrné napájení. Solární panel je jednou z nejdůležitějších součástí solárního systému. Jeho konverzní poměr a životnost jsou důležité faktory, které určují, zda má solární článek užitnou hodnotu.

Moduly solárních článků mohou být složeny z různých velikostí čtvercových polí solárních článků, známých také jako pole solárních článků. Schopnost výkonu solárního panelu úzce souvisí s jeho oblastí. Čím větší oblast, tím větší výstupní výkon za stejných světelných podmínek.

2, typ solárního panelu

(1) Monokrystalický křemíkový solární panel

Monokrystalické solární panely jsou většinou černé nebo tmavé barvy se vzory a barva po zapouzdření je téměř černá. V současné době je účinnost fotoelektrické přeměny monokrystalických křemíkových solárních článků asi 18% a nejvyšší 24%. Jedná se o nejvyšší účinnost fotoelektrické přeměny všech typů solárních článků, ale výrobní náklady jsou tak velké, že je nelze široce použít a použít univerzálně. Protože monokrystalický křemík je obvykle balen s tvrzeným sklem a vodotěsnou pryskyřicí, je odolný a odolný, s životností až 15 let a maximálně 25 let.

(2) Polykrystalický křemíkový solární panel

Polykrystalické solární panely jsou vzorované, polykrystalické a polykrystalické a světle modré. Výrobní proces polykrystalického křemíkového solárního článku je podobný procesu monokrystalického křemíkového solárního článku, ale účinnost fotoelektrické přeměny solárního článku polykrystalického křemíku je značně snížena a jeho účinnost fotoelektrické přeměny je asi 12%. Pokud jde o výrobní náklady, je to levnější než monokrystalické křemíkové solární články, materiály se snadno vyrábějí, šetří se spotřeba energie a celkové výrobní náklady jsou nízké, takže byl hodně vyvinut. Kromě toho je životnost polykrystalických křemíkových solárních článků kratší než životnost monokrystalických křemíkových solárních článků. Z hlediska nákladů jsou monokrystalické křemíkové solární články stále o něco lepší.

(3) Amorfní křemíkový solární článek

Amorfní solární panely jsou většinou skleněné a hnědohnědé. Amorfní křemíkový solární článek je nový typ tenkovrstvého solárního článku, který se objevil v roce 1976. Je zcela odlišný od způsobu výroby monokrystalických křemíkových a polykrystalických křemíkových solárních článků. Tento proces je velmi zjednodušený. Výhodou je, že může vyrábět elektřinu za zhoršených světelných podmínek. Hlavní problém amorfních křemíkových solárních článků však souvisí s obdobím, jako je nízká účinnost fotoelektrické přeměny na podzim a v zimě. V současné době je mezinárodní pokročilá úroveň asi 10% a není dostatečně stabilní. Jak čas plyne, jeho účinnost přeměny se snižuje.

3. Funkce

Monokrystalické křemíkové solární články se vyrábějí hlavně pomocí monokrystalického křemíku. Ve srovnání s jinými typy solárních článků mají monokrystalické křemíkové články nejvyšší účinnost přeměny. Monokrystalické křemíkové solární články jsou drahé kvůli problémům s výrobním procesem. Účinnost přeměny polykrystalického křemíku je relativně nízká. Současně optické, elektrické a mechanické vlastnosti polykrystalického křemíku nejsou tak dobré jako vlastnosti monokrystalických křemíkových solárních článků. Kromě toho je životnost polykrystalických křemíkových solárních článků kratší než životnost monokrystalických křemíkových solárních článků. Z hlediska nákladů jsou monokrystalické křemíkové solární články stále o něco lepší.


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Co je aplikace: 0086-188 5826 1705

Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China

No.29, xinzhou Road, Yongkang, Zhejiang PR Čína