Mohou solární panely stále vyrábět elektřinu v zasněžených dnech?

Mohou solární panely stále vyrábět elektřinu v zasněžených dnech?

Instalace solárních panelů je skvělý způsob, jak šetřit energii a chránit životní prostředí. Avšak pro lidi žijící v chladných oblastech může sníh způsobit velké problémy. Mohou solární panely stále vyrábět elektřinu v zasněžených dnech?


Joshua Pierce, docent na Michiganské technologické univerzitě, odpověděl: „Pokud sníh zcela pokryje panel a jen malá část slunečního světla prochází sněhem a zasáhne sluneční panel, je vyrobená energie zjevně menší.


"I když je na panelu jen malé množství sněhu, výrazně to sníží množství elektřiny generované celým systémem," řekl.


S ohledem na tyto otázky se zkoumá, zda solární panely mohou nadále vyrábět elektřinu v chladném podnebí.


Očekává se, že ztráta ovlivní energetické výdaje uživatelů solární energie, bude to však mít vážný dopad pouze na ty, kteří se spoléhají výhradně na výrobu solární fotovoltaické energie a nedosáhli tradiční výroby energie připojené k síti.


Pro většinu domácností a podniků, které stále mají dodávky do sítě, je ekonomický dopad stále omezený. Avšak pokud jde o zlepšení optimálního využití sluneční energie, zůstává energetická ztráta problémem.


Studie také zahrnuje pozitivní dopad zasněženého počasí na tvorbu solárních panelů.


"Když sníh spadne na zem a panel není ničím pokryt, sníh na zemi je jako zrcadlo, které vydává sluneční světlo zpět, takže se výroba energie panelu zvýší," řekl Pierce, "v mnoha případech, Odraz sněhu mírně podpoří výrobu fotovoltaické energie. ““


Pierce popsal několik metod pro zvýšení energie generované solárními panely v přítomnosti sněhu.


Tipy pro výrobu energie na sněhu:


1. Jasno v čase


V tuto chvíli možná budete potřebovat tenisový míček. Bylo by dobré použít tenis k odrazení na šikmé bateriové desce, aby sníh spadl. Samozřejmě si lze půjčit i jiné nástroje. Tímto způsobem zjistíte, že účinek vašeho systému výroby energie je zdvojnásoben;


2. Instalace solárních panelů ve velkém úhlu


To může snížit rychlost akumulace sněhu a občas se vyhnout potížím při odklízení sněhu. "Než se rozhodnete zvolit 30 stupňů nebo 40 stupňů, bude zřejmě 40 lepším řešením." Řekl Pierce.


3. Při instalaci držte malou vzdálenost od místa


Když se sníží, sníží se ve spodní části, takže se pomalu hromadí a pokrývá celý bateriový modul.


Solární energie je levný a vysoce účinný alternativní zdroj energie. Jako náhrada za tradiční elektrickou energii se v různých domácnostech instalují velké množství fotovoltaických systémů na výrobu energie. A jakmile je realizováno připojení k síti, i když sněhová pokrývka mírně brání výrobě sluneční energie, je celkový zdroj energie stále normální.


Yangtze Solar Power Co., Ltd

E-mail: info@yangtze-solar.com
Telefon: 0086-173 3300 5102

Wechat: 188 5826 1705

Web: www.yangtze-power.com

Vložit: No.231 Shufeng Road, Shushan, Heifei, Anhui PR China;

No.16, Chengxi Zone, Yongkang, Zhejiang PRChina