Mohou solární panely generovat elektřinu v zasněžených dnech?

Mohou solární panely vyrábět elektřinu v zasněžených dnech?

Instalace solárních panelů je dobrý způsob, jak ušetřit energii a chránit životní prostředí. Pro lidi žijící v chladných oblastech však může akumulace sněhu způsobit velké problémy. Mohou solární panely vyrábět elektřinu v zasněžených dnech? V tomto ohledu, Joshua Pierce, docent na Michigan Technologické univerzitě, řekl: "Pokud sníh zcela pokrývá solární panely, jen malá část slunečních paprsků projít sněhem a hit solární panely. Pak je vyrobená energie samozřejmě menší." On také řekl: "I malé množství sněhu na panelech výrazně sníží výrobu energie celého systému." Pokud jde o tyto otázky, v současné době probíhá diskuse o solárních panelech v silném chladném podnebí. Může výzkum výroby elektřiny pokračovat? Očekává se, že tato ztráta ovlivní energetické výdaje solárních uživatelů, ale bude mít vážný dopad pouze na ty uživatele, kteří jsou zcela závislí na solární fotovoltaické výrobě energie a nedosáhli tradiční výroby energie připojené k síti. Pro většinu domácností a podniků, které stále mají rozvodné sítě, je hospodářský dopad stále velmi omezený. Nicméně, energetické ztráty je stále problém při zlepšování optimální využití sluneční energie. Studie také zahrnovala pozitivní dopad zasněžené počasí na tvorbu solárních panelů. "Když sníh padá na zem a panely baterií nejsou pokryty ničím, sníh na zemi je jako zrcadlo vyzařovat sluneční světlo zpět, takže výroba energie z panelů baterií se zvýší," řekl Pierce. "V mnoha případech , odraz sněhu bude mírně podporovat výrobu fotovoltaické energie." Pierce popsal několik metod, které používají ke zvýšení výroby energie solárních panelů v přítomnosti sněhu. Tipy pro výrobu energie ve sněhu:


1. Odkliďte sníh ve správný čas Možná budete v tuto chvíli potřebovat tenisový míček. Je to dobrý způsob, jak používat tenisové míčky odrazit a protřepat na šikmé baterie panel, aby se sníh spadnout. Samozřejmě, další nástroje mohou být také vypůjčené. Tímto způsobem zjistíte, že účinek vašeho systému výroby energie se zdvojnásobí;

2. Nainstalujte solární panely pod velkým úhlem. To může snížit rychlost hromadění sněhu a eliminovat potíže s čištěním sněhu čas od času. "Poté, co váháte, zda zvolit 30 stupňů nebo 40 stupňů, samozřejmě 40 by bylo lepší řešení." Řekl Pierce.

3. Během instalace udržujte od místa malou vzdálenost. Sníh se nebude hromadit na dně, když se sklouzne, takže se bude pomalu hromadit a pokrýt celou sestavu baterie. Solární energie je alternativním zdrojem energie s nízkými náklady a vysokou účinností. Jako náhrada za tradiční elektrickou energii jsou ve velkém počtu domácností instalovány nové fotovoltaické systémy výroby energie. Navíc, jakmile je síť připojena, i když sněhová pokrývka mírně brání výrobě solární energie, celkový zdroj energie je stále normální.