Jaké jsou klasifikace solární panel

Jaké jsou klasifikace solární panel

Monokrystalické solární panely

Fotoelektrické konverze účinnostmonokrystalického křemíku solární panelyje asi o 15 % a nejvyšší je 24 %. Je to nejvyšší účinnost fotoelektrické konverze mezi všemi druhy solárních panelů, ale výrobní náklady je tak velká, že nemůže být obecně a široce ji používat. Jak monokrystalického křemíku je obvykle zabalen s tvrzeného skla a vodotěsné pryskyřice, je odolné a trvanlivé, s typickou životem až do 15 let do 25 let.

Polykrystalické solární panely

Proces výroby polykrystalických křemíkových solárních panelů je podobný tomu z monokrystalického křemíku solární panely, ale fotoelektrické konverze účinnost polykrystalických křemíkových solárních panelů je snížena o faktor asi o 12 % (účinnost Sharp výpis 1. července 2004 byla 14,8 %. Svět je nejvyšší účinnosti polysilicon solární panely). Z hlediska výrobních nákladů je to levnější než monokrystalického křemíku solární panely, materiál je jednoduché na výrobu, spotřeba energie je uložen a celkové výrobní náklady je nízká, takže výrazně vyvinuté. Kromě toho životnost polysilicon solární panely je také kratší než u monokrystalického křemíku solární panely. Z hlediska nákladů výkonu monokrystalů křemíku solární panely jsou také mírně lepší.

Amorfní křemíkové solární panely

Amorfní křemíkové solární panel je nový typ solárního panelu tenký film, který se objevil v roce 1976. To je zcela odlišné od monokrystalů křemíku a polykrystalického solární panel výrobních metod, proces je zjednodušeno, Materiál Silikon je spotřebováno méně, spotřeba energie je nižší a jeho hlavní výhodou je, že může generovat elektřina v horších světelných podmínkách. Hlavním problémem amorfní křemíkové solární panely je však že fotoelektrické konverze účinnost je nízká, mezinárodní pokročilé úrovni je o 10 %, a to není dostatečně stabilní. Při prodloužení doby jeho účinnost konverze je oslabené.

Multikomponentní solární panely

Multikomponentní solární panely naleznete solární panely, které nejsou vyrobeny z jednoprvkový polovodičových materiálů. Existuje mnoho druhů výzkumu v různých zemích, a většina z nich nebyla dosud industrializovat. Existují především následující typy:

(a) kadmium sulfid solární panely

(b) GaAs solární panely

(c) mědi indium selenu solární panely

Jang solární Power Co., Ltd

E-mail:info@Yangtze-Solar.com
Tel: 0086-188 5826 1705

Fax: 0086-551-64437729

Web:www.Yangtze-Power.com

Přidat: No.72 Shufeng Road, Roman, Heifei, An-chuej PR Čína

Č.3, Čínská Huaxing Road, Jintan, Jiangsu